Afzien in Aosta

Na een onderbreking van 1 jaar startte ons team terug in de Giro Ciclista Valle D’Aosta, de lastigste U23 rittenkoers van Europa. Deze editie startte op dinsdag 13/07 met een ploegentijdrit over 20km en eindigde na 4 zware ritten met telkens aankomst bergop op zondag 17/07.
In de ploegentijdrit met zware tegenwind eindigde ons vijftal Jorden de Haes, Michael Cools, Celestin Leyman, Benjamin Declercq en Jacob Relaes op de 20ste plaats op 1’28” van het winnende team BMC.
De 2de rit in de Franse Alpen arriveerde te St Gervais Mont Blanc. 2 renners van de vroege vlucht bleven buiten schot en streden voor de zege. De zege was voor de Oekraiener Mark Padun ( Team Colpack). Op de slotklim werd het peloton volledig uit elkaar gereden waarbij onze EFC -Etixx renners hun niet konden tonen.
Op vrijdag lag de aankomst op de zeer steile klim te Tavagnasco. Maximilian Schachmann ( Klein Constantia) voerde met nog 3 anderen een nummertje op en won met ruime voorsprong. Onze renners kwamen beter voor de dag waarbij Michael en Celestin 28ste en 33ste eindigden.
De voorlaatste etappe Pontey -Fenis met 4 cols werd gewonnen door Kilian Frankiny (BMC). Voor ons team eindigde deze etappe in mineur door een valpartij van Benjamin Declercq. In de laatste 300m crashte hij op een gravelweg en moest hij overgebracht worden naar het ziekenhuis. Daar werd een diepe snijwonde in zijn elleboog met een zestal draadjes gehecht en zat zijn Ronde erop. Michael Cools werd in deze etappe de eerste EFC -er op de 33ste plaats.
In de slotrit kwam ons team het best voor de dag. Na een 25km reden 13 renners weg en daarin was eerstejaars Celestin Leyman aanwezig. Met 2 cols van meer dan 17km hield hij lang stand en eindigde hij finaal op de 30ste plaats. Onze andere eerstejaars Jorden De Haes deed nog beter en kwam in het skioord Brieul-cervina op 2000m als 22ste over de meet.
De eindzege gaat naar Kilian Frankiny (BMC) die het met slechts 8″ haalt voor Enrico Mas (Constantia) en 11″ op Mark Pudan (Colpack).
Onze renners eindigen met 4 tussen plaats 30 en plaats 50. Michael wordt 31ste op 37’29”. Celestin 34ste op 41’17”, Jorden 44ste op 49’02” en Jacob 48ste op 50’43”. In het ploegenklassement eindigen we op de 12de plaats.

 

By |2016-07-20T11:37:58+02:00juli 20th, 2016|Algemeen nieuws|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment